O nas

ENVIA. WSZYSTKO CO ROBIMY, ROBIMY Z MYŚLĄ O ŚRODOWISKU.

Envia jest obecna na rynku badań akwenów morskich i śródlądowych od roku 1998. Misją firmy jest dostarczanie naszym Partnerom rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, które pozwalają na szybsze, bardziej dokładne i tańsze niż dotychczas prowadzenie badań. Zapewniane przez nas rozwiązania pomagają poznać środowisko morskie w celu jego lepszej ochrony, a także w celu wykorzystania jego cennych zasobów w sposób zrównoważony.

Wszystko czego potrzebujesz do badania środowiska wodnego znajdziesz w Envii:
sprzęt, logistyka, pomiary, innowacje.

Sprzęt

Atutem firmy jest współpraca z zagranicznymi dostawcami specjalistycznych urządzeń pomiarowo-badawczych w zakresie wdrażania nowych technologii na polskim rynku. Dokonaliśmy między innymi wdrożeń systemów nawigacji podwodnej, systemów sonarowych i sond wielowiązkowych, profilerów osadów, pojazdów podwodnych typu ROV, systemów nawigacyjnych i inercyjnych, oprogramowania hydrograficznego i geofizycznego.

Logistyka

Wdrażamy także innowacyjne rozwiązania w zakresie kompleksowego zarządzania projektami badawczymi, w celu zapewnienia wysokiej jakości badań. Wspieramy również naszych Partnerów w zakresie zapewnienia zasobów sprzętowych i intelektualnych do realizacji wielkoskalowych projektów badawczych.

Pomiary

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na profesjonalne świadczenie usług pomiarowo-badawczych środowiska wodnego. Prowadzimy między innymi projekty badawcze w zakresie pomiarów geofizycznych i batymetrycznych dna morskiego, pomiarów przekrojów poprzecznych akwenów śródlądowych, pobierania i analizy próbek gruntu oraz wody.

Innowacje

Nasza siedziba zlokalizowana jest w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym w Gdyni, skupiającym innowacyjne firmy, mające znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii w naszym regionie. Wysoką jakość dostarczanych przez nas rozwiązań potwierdza zadowolenie naszych Partnerów oraz certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie dostaw urządzeń pomiarowo-badawczych oraz realizacji badań batymetrycznych i geofizycznych dna morskiego.

 

 

Partner PPNT

Jesteśmy partnerem Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdyni, skupiającego innowacyjne firmy, mające znaczenie dla rozwoju nowoczesnych technologii w naszym regionie.

Więcej


Jesteśmy sygnatariuszem

porozumienia na rzecz Inteligentnych Specjalizacji Pomorza w obszarze Technologie off-shore i portowo-logistyczne.

Więcej


ISO

Wysoką jakość dostarczanych przez nas rozwiązań potwierdza zadowolenie naszych Partnerów oraz certyfikat ISO 9001:2008 w zakresie dostaw urządzeń pomiarowo-badawczych oraz realizacji badań batymetrycznych i geofizycznych dna morskiego.

Więcej


Bezpieczeństwo pracy na morzu

Bezpieczeństwo pracy jest dla nas kluczowe. Dlatego też, wdrożyliśmy procedurę uzyskania przez naszą firmę w 2016 roku certyfikatu OHSAS 18001.