Zakup zestawu magnetometru gradientowego Geometrics G-882

11 czerwca 2014

W czerwcu ENVIA dokonała zakupu kolejnego urządzenia pomiarowego.

Tym razem powiększyliśmy nasze zasoby o magnetometr gradientowy G-882 (http://www.geometrics.com/geometrics-products/geometrics-magnetometers/g-882-marine-magnetometer/) firmy Geometrics (http://www.geometrics.com/).

Urządzenie stosuje się m. in. w trakcie przed inwestycyjnych pomiarów dna morskiego w celu wykrywania metalowych obiektów (kotwice, łańcuchy, części wraków itp.) znajdujących się pod osadem.
System składa się z dwóch magnetometrów, wykorzystujących pary cezu. Geometric G-882 został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu do badań zarówno w głębokich wodach na dużych jednostkach, jak i w wodach płytkich na mniejszych statkach. Jego stosunkowo niewielkie rozmiary oraz masa umożliwiają obsługę nawet przez jedną osobę, co znacznie ułatwia prowadzenie pomiarów, a także obniża ich koszt.
Zakupiony model wyposażony jest w altymetr, system telemetryczny, a także oprogramowanie MagLog Lite™ umożliwiające zapisywanie, wyświetlanie i drukowanie wyników pomiarów.
Oprócz opisanego systemu Geometrics G-882, ENVIA posiada w swojej ofercie szereg innych urządzeń do badań batymetrycznych i geofizycznych, takich jak:

  • system pozycjonowania USBL Scout Plus firmy Sonardyne International;
  • transpondery 620-6829 firmy Sonardyne International;
  • sonar boczny 4125P firmy EdgeTech;
  • echosonda wielowiązkowa Seabat 7125 SV2 MBS firmy Teledyne Reson;
  • system do akwizycji danych sonarowych CODA DA4G500 firmy CodaOctopus.

materiały do pobrania
ulotki, broszury, specyfikacje

Więcej

case studies
poznaj szczegóły naszych realizacji

Więcej

galeria
dokumentujemy co robimy

Więcej