Zakończyła się ekspedycja ORP „Lech” na Morzu Północnym. Okręt pracował z wykorzystaniem m. in. pojazdu podwodnego ROV Falcon

17 czerwca 2013

10 czerwca powrócił do Gdyni ORP „Lech”. Okręt 6 czerwca rozpoczął prace weryfikacyjne mające na celu określenie, czy wrak zalegający na dnie Morza Północnego to poszukiwany polski okręt ORP „Orzeł”.

10 czerwca powrócił do Gdyni ORP „Lech”. Okręt 6 czerwca rozpoczął prace weryfikacyjne mające na celu określenie, czy wrak zalegający na dnie Morza Północnego to poszukiwany polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Do sfilmowania zatopionej jednostki wykorzystano kamerę zamontowaną na pojeździe podwodnym ROV Falcon firmy SAAB Seaeye. Pojazd ten został dostarczony do Ratownictwa Morskiego Marynarki Wojennej przez naszą firmę w 2008 roku. Szczegółowych oględzin spoczywającego na dnie okrętu dokonała ekipa nurków głębokowodnych z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Wstępna analiza zebranych materiałów wykazała, że badany wrak nie jest legendarnym ORP „Orzeł”, tym samym miejsce jego spoczynku pozostaje nieznane.

Strona Marynarki Wojennej:
http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=news&filter=&id=21508&limes

Link do filmu z prac:
http://www.polska-zbrojna.pl/home/videoshow/219?t=Tajemnica-ORP-Orzel-niewyjasniona

ROV Falcon: http://www.seaeye.com/falcon.html

materiały do pobrania
ulotki, broszury, specyfikacje

Więcej

case studies
poznaj szczegóły naszych realizacji

Więcej

galeria
dokumentujemy co robimy

Więcej