Warsztaty Nortek Current Measurement

25 października 2016

W dniach 20-21.10.2016 w Gdyni odbyły się warsztaty Nortek Current Measurement. W siedzibie ENVII – Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli firmy Nortek, którzy w trakcie dwudniowego spotkania omówili zagadnienia związane zarówno z laboratoryjnymi i terenowymi pomiarami przepływów turbulentnych, jak i z offshore’owymi badaniami hydrodynamiki.

Doskonałym wsparciem merytorycznym byli zaproszeni prelegenci – krajowi specjaliści w dziedzinie hydrologii i oceanografii, którzy zaprezentowali swoje doświadczenia w zakresie badań i pomiarów przepływów oraz falowania.

Warsztaty obejmowały również sesje praktyczne, w trakcie których uczestnicy mieli możliwość samodzielnego skorzystania z aparatury Nortek, m.in. profilerów Vector i Vectrino. Podczas warsztatów przeprowadzono również demonstrację systemu on-line, który umożliwia zdalne komunikowanie się z urządzeniami zanurzonymi w toni.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, a w szczególności prelegentom, którzy zgodzili się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

——————————————————————————————-

Nortek zajmuje się produkcją i rozwojem technologii związanych z dopplerowskimi profilerami prądów ADCP (ang. Acoustic Doppler Current Profiler) i prądomierzami wykorzystywanymi w badaniach oceanów, rzek, jezior, a także w laboratoriach. Od 2016 r. ENVIA jest przedstawicielem Nortek w Polsce.

materiały do pobrania
ulotki, broszury, specyfikacje

Więcej

case studies
poznaj szczegóły naszych realizacji

Więcej

galeria
dokumentujemy co robimy

Więcej