Qimera startuje

6 czerwca 2015

Po miesiącach beta-testów, usuwania błędów i wprowadzania poprawek, programiści z QPS ukończyli swój najnowszy produkt – Qimerę – aplikację do przetwarzania danych z pomiarów hydroakustycznych.

Program zbudowany w oparciu o silnik QINSy i Fladermausa może stać się najbardziej zaawansowanym, a jednocześnie najbardziej przystępnym systemem do obróbki i prezentacji danych batymetrycznych. Zastosowanie zupełnie nowych technologii jak Dynamic Surface™, Dynamic workflow™ i Wobble Tool™, nie tylko ułatwi post-processing, ale także da użytkownikowi ogromne możliwości obrazowania danych.
Qimera stanowi także początek planowanych zmian w pozostałych pakietach QPS, mających na celu usprawnienie procesu tworzenia map batymetrycznych.
Główne cechy Qimery:

  • zautomatyzowanie tych elementów pracy, przy których najczęściej dochodziło do błędów;
  • intuicyjny interfejs ograniczający do minimum potrzebę szkolenia użytkowników;
  • wsparcie dla formatu danych rejestrowanych przez QINSy, a także dla formatów innych producentów sprzętu i oprogramowania;
  • Dynamic Workflow™ – inteligentny i interaktywny „przewodnik” po standardowych etapach pracy;
  • zaawansowane narzędzia do rozwiązywania problemów – Wobble Diagnosis Toolkit;
  • silnik Balanced Multi-Core zaprojektowany do jak najszybszego przetwarzania danych sonarowych, które odbywa się w tle, umożliwiając nieprzerwaną pracę nad projektem.

Początkowo Qimera będzie dostępna jedynie dla systemów operacyjnych Windows 7 i 8.1 (64-bitowych). Późniejsze wersje przeznaczone będą także dla systemów Mac i Linux. Wymagana będzie również karta graficzna z dobrym wsparciem OpenGL.

20160731-qimera

materiały do pobrania
ulotki, broszury, specyfikacje

Więcej

case studies
poznaj szczegóły naszych realizacji

Więcej

galeria
dokumentujemy co robimy

Więcej