ENVIA zapewniła obsługę logistyczną obserwacji ornitologicznych na Morzu Bałtyckim

28 stycznia 2014

W okresie od marca do listopada 2013 r. wraz z firmą DHI Polska i niemieckim instytutem badawczym IfAÖ realizowaliśmy obserwacje migracji ptaków wędrownych, w ramach monitoringu środowiskowego, na obszarze planowanych Morskich Farm Wiatrowych na Bałtyku.

W ramach projektu ENVIA dostarczyła odpowiednio przystosowane jednostki pływające, kadrę obserwatorów oraz koordynowała projekt. Na dwóch zapewnionych przez ENVIĘ statkach zainstalowano radary wysokiej rozdzielczości pozwalające na śledzenie przelatujących ptaków oraz zapis tras przelotów. Do monitoringu wykorzystywano system wyposażony w antenę FURUNO XN24AF/8, a także mikrofon kierunkowy Telinga Pro 4 PIP.
Oprócz jednostek, ENVIA zapewniła również wsparcie w postaci kadry wykwalifikowanych ornitologów, którzy w trakcie obserwacji współpracowali z partnerami z IfAÖ. Obecna na każdym rejsie grupa obserwatorów, składająca się z 3 ornitologów prowadziła obserwacje wizualne w ciągu dnia oraz nasłuch akustyczny w ciągu nocy. Pracownicy ENVII byli także odpowiedzialni za koordynację logistyczną projektu, polegającą na zgraniu zasobów w taki sposób, aby mimo zmieniającej się pogody wykonać odpowiednią liczbę obserwacji. W czasie trwania projektu odbyło się 19 rejsów, w trakcie których zrealizowano 65 dni obserwacji.

DHI Polska:
http://www.dhi.pl/
IfAÖ:
http://www.ifaoe.de/das-institut/

materiały do pobrania
ulotki, broszury, specyfikacje

Więcej

case studies
poznaj szczegóły naszych realizacji

Więcej

galeria
dokumentujemy co robimy

Więcej