Dostawa zmodernizowanego sprzętu pomiarowego dla Instytutu Morskiego w Gdańsku.

14 listopada 2012

W październiku b.r. zrealizowaliśmy zamówienie dla Instytutu Morskiego w Gdańsku, polegające na modernizacji systemu sonaru bocznego i pozycjonowania podwodnego oraz wymianie kabloliny.

W październiku b.r. zrealizowaliśmy zamówienie dla Instytutu Morskiego w Gdańsku, polegające na modernizacji systemu sonaru bocznego i pozycjonowania podwodnego oraz wymianie kabloliny stalowej Rochester.
Modernizacja systemu sonaru polegała na wymianie podwodnej części sonaru EdgeTech 4200 MP tzw. „ryby” na fabrycznie nową, pracującą w częstotliwościach 100/400kHz, o stalowej obudowie umożliwiającej pracę do głębokości 2000 m.
Modernizacja systemu pozycjonowania podwodnego obejmowała unowocześnienie istniejącego systemu USBL Scout Pro w wersji stacjonarnej do systemu USBL/LBL Ranger 2 oraz dostawę dodatkowych transponderów WSM i przedłużacza do kabla sygnałowego. Producentem systemu Ranger 2 jest firma Sonardyne International Ltd. z Wielkiej Brytanii. Ranger 2 umożliwia śledzenie wielu celów na dużych głębokościach i w dalekim zasięgu od statku.
W ramach zamówienia dostarczono także nową kablolinę stalową Rochester A301301, o długości 1000 m, posiadającą dwuwarstwowy oplot ze stali nierdzewnej.
Wszystkie zmodernizowane elementy systemu pozycjonowania zostały zamontowane na statku r/v IMOR w dniu 08 października 2012r. w Świnoujściu, gdzie przeprowadzono również testy w celu wykazania zgodności systemów: sonarowego i pozycjonowania USBL (części podwodnych z nadwodnymi).

materiały do pobrania
ulotki, broszury, specyfikacje

Więcej

case studies
poznaj szczegóły naszych realizacji

Więcej

galeria
dokumentujemy co robimy

Więcej